• 33130701(61)98+
  • 33130702(61)98+
  • 33130703(61)98+
  • info@iscrti.ir

«نشان نخبه ملی» به بانوی نیشکری اعطا شد

متن سربرگ خود را وارد کنید

«نشان نخبه ملی» به بانوی نیشکری اعطا شد

فاطمه شیخی، بانوی پرتلاش خوزستانی، به‌عنوان کارگر نخبه ملی در بخش صنعت معرفی شد و نشان نخبه ملی را از دستان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دریافت کرد.

 

به گزارش روابط‌عمومی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، این کارگر نخبه ملی که پیش‌ازاین نیز در سی و پنجمین جشنواره امتنان به‌عنوان کارگر نمونه خوزستان در بخش صنعت شناخته شده بود، در مؤسسه آموزش و تحقیقات توسعه نیشکر مشغول به فعالیت است و با ابتکارات و پژوهش‌های خود، نقشی بی‌بدیل در ارتقای سطح تولید و کیفیت محصولات نیشکری ایفا کرده است.

وی با طرح پژوهشی «مهندسی تکاملی برای افزایش تولید الکل طبی» توانسته است تولید الکل طبی را به ۲۰ درصد بالاتر از ظرفیت اسمی برساند و درعین‌حال، باعث افزایش عمر مفید دستگاه‌ها شود. در روش این پژوهشگر نیشکری، مقاومت میکروارگانیسم‌ها در مقابل تنش اتانول افزایش یافته و سویه‌های مقاوم طی یک روند هشت تا یک‌ساله تکثیر شده تا در فرآیند افزایش الکل طبی به کار روند.

در مراسمی که به همین مناسبت و با حضور سیدصولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر مقامات کشوری برگزار شد، از این بانوی نخبه با اعطای نشان برتر ملی تجلیل و قدردانی به عمل آمد.

در این نشست، منتخبین سی و پنجمین جشنواره امتنان از کارگران نخبه، گروه‌های کار و واحدهای نمونه هم‌زمان با اولین روز از هفته کارگر با سیدصولت مرتضوی دیدار کردند و دیدگاه‌ها، چالش‌ها و ظرفیت‌های خود را با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در میان گذاشتند.

این موفقیت‌ها و افتخارآفرینی‌ها این موفقیت، افتخاری برای جامعه زنان خوزستان به‌ویژه صنعت نیشکر محسوب می‌شود و نشان‌دهنده توانمندی و خلاقیّت بانوان استان در عرصه‌های مختلف است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب