امروز: ﺳﻪشنبه 29 مهر 1399

ایران ۶۰ هزار تن شکر خام برزیلی خرید

ایران ۶۰ هزار تن شکر خام برزیلی خرید

ایجاد کننده: خیری/شنبه, 02 مرداد,1395/دسته ها: اخبار موسسه

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

به گزارش ایسنا، منابع بازرگانی اظهار کردند، شرکت بازرگانی دولتی ایران اوایل هفته از یک شرکت بازرگانی بین المللی یک محموله شکر خام خریداری کرد.

به گفته یک منبع بازرگانی ارشد، این محموله برای تحویل فوری به قیمت ۴۶۶ دلار در هر تن شامل هزینه و حمل بار تمام شد. ایران اوایل ماه میلادی جاری محموله جداگانه ای از شکر خام برزیلی به میزان ۶۰ هزار تن برای تحویل بین ۱۵ ژوییه تا ۱۵ اوت خریداری کرده بود.

یک منبع آگاه دیگر به رویترز گفت: به نظر می رسد شرکت بازرگانی دولتی ایران در مزایده اخیر پول بیشتری برای این محموله پرداخت کرده است.

منابع بازرگانی ماه گذشته اظهار کرده بودند ایران در مجموعه معاملات حداقل ۲۵۰ هزار تن شکر خام برزیلی برای تحویل در ماه مه و ژوئن خریداری کرده است و خریداران عمدتا واردکنندگان خصوصی بوده اند.

تحریمهای بین المللی علیه ایران از جمله محدودیتهای بانکی در راستای اجرایی شدن برجام در ژانویه برداشته شدند. اگر چه تجارت مواد غذایی و کالاهای بشردوستانه هرگز برای ایران محدود نشد، اما مشکلات مالی برای پرداخت پول مبادلات بازرگانی و همچنین ذخیره سازی کالاها از جمله شکر، سال گذشته فعالیت خرید را کمتر کرد.

به گفته منابع بازرگانی، خریداران ایرانی آخرین بار در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۵ شکر خریداری کردند.

Print

تعداد نمایش ها (1697)/نظرات (0)

x
دی ان ان
دی ان ان