امروز: جمعه 2 مهر 1400

تجهیز کارگاه رایانه واحد آموزش به سرویس دسکتاپ مجازی

تجهیز کارگاه رایانه واحد آموزش به سرویس دسکتاپ مجازی

ایجاد کننده: خیری/دوشنبه, 20 دی,1395/دسته ها: اخبار موسسه

رتبه بندی این مطلب:
4/0

به گزارش واحد انفورماتیک مؤسسه تحقیقات و آموزش نیشکر، در سیستم مذکور به جای خریداری رایانه­­ های مستقل، برای هر کاربر یک desktop(کامپیوتر با سیستم عامل و کلیه نرم افزارها) به صورت مجازی ایجاد شده است و کارآموزان با اتصال به آن و به کمک نرم افزارهای موجود قادر خواهند بود علاوه بر انجام عملیات مستقل بعنوان یک کاربر، اطلاعات ارائه شده توسط مدرس اعم از فایل و دسکتاپ را مشاهده نموده و  در صورت نیاز به دریافت هر گونه راهنمایی، می­ توانند با اشتراک گذاری دسکتاپ، مشکل خود را برطرف نمایند.

برخی ویژگی­ های سامانه :

1-    چنانچه لازم به برگزاری دوره­ های آموزشی مختلف در بازه­ های زمانی پی­ در­پی باشد، بر اساس نیاز  هر دوره به سیستم عامل­ ها و یا نرم افزارهای متفاوت، دسکتاپ های مستقل در اختیار کارآموزان قرار می­ گیرد تا در هر دوره کارآموزان بتوانند از سیستم عامل و یا نرم افزار مربوط به دوره آموزشی خود، استفاده کنند.

2-   ارتقاء در منابع سخت افزاری به راحتی امکان پذیر است و بر خلاف رایانه­ های مستقل، نیازی به تغییرات سخت افزاری و به تبع تأخیر در ارائه دوره­ ها و همچنین صرف هزینه­ های مربوطه نیست.

3-  خدمات تعمیر، نگهداری و خرابی­ های ناشی از منابع سخت افزاری به حداقل رسیده و کلیه عملیات مختص به دسکتاپ­ ها اعم از سخت افزاری و نرم افزاری از راه دور قابل کنترل و رسیدگی است.

Print

تعداد نمایش ها (695)/نظرات (0)

x
دی ان ان
دی ان ان