امروز: پنجشنبه 16 اردیبهشت 1400

ثبت رکورد تولید الکل در شرکت خمیر مایه و الکل رازی

ایجاد کننده: خیری/شنبه, 26 تیر,1395/دسته ها: اخبار موسسه

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

به گزارش نیشکرنیوز، علی احتشامی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اهواز با اشاره به ثبت رکورد تولید الکل در شرکت خمیرمایه و الکل رازی اظهار کرد: امسال از نظر تولید الکل رکوردهایی را به‌دست آوردیم که تا قبل از این بی‌سابقه بود که می‌توان به تولید ۳ میلیون و ۱۵۰ هزار تن الکل در اردیبهشت‌ماه اشاره کرد.

وی افزود: شرکت خمیرمایه و الکل رازی توانست در سال زراعی ۹۵-۹۴ به ظرفیت کامل اسمی خود که تولید ۳۳ میلیون لیتر الکل در سال است دست پیدا کند.

مدیر عامل شرکت خمیرمایه و الکل رازی در رابطه با تولید خمیر مایه نیز گفت: بر اساس اصلاحات انجام شده تولید خمیر مایه نیز به‌طور چشم‌گیری از نقطه نظر کمی و کیفی ارتقاء یافته، به‌ صورتی‌که موفق به ثبت رکورد ۴۰ تن در روز (حدود ۳۰ درصد بالاتر از ظرفیت اسمی کارخانه) شدیم و پیش‌بینی می‌شود تولید خمیر مایه در سال‌جاری به رقم ۱۰ هزار تن بالغ شود.

احتشامی در رابطه با تولید برق و بخار در این شرکت نیز خاطرنشان کرد: تصفیه بیولوژیک پساب صنعتی و تبدیل آن به برق و بخار با حمایت مسؤولان ذی‌ربط و با همکاری تکنولوژیست‌های خارجی نیز از برنامه‌های دیگر در دست اقدام این شرکت است.

وی تصریح کرد: در این طرح با استفاده از بیو راکتور، تولید بیوگاز از پساب صنعتی ممکن می‌شود و سپس با استفاده از یک توربین ژنراتور، علاوه بر انرژی، الکتریسیته نیز جهت استفاده در کارخانه‌های این شرکت تولید خواهد شد.

Print

تعداد نمایش ها (915)/نظرات (0)

x
دی ان ان
دی ان ان