امروز: پنجشنبه 6 آذر 1399

ضرورت صرفه جویی آب در صنعت و کشاورزی

ایجاد کننده: خیری/چهارشنبه, 30 تیر,1395/دسته ها: اخبار موسسه

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

به گزارش ایرنا ، اسحاق جهانگیری  در جریان بازدید و بهره برداری 12هکتار از چهار هزار هکتار اراضی مجهز به سامانه آبیاری نوین در سروستان فارس به خبرنگاران گفت: طرحهای مختلف در بخش کشاورزی در دست اجراست که یکی از آنها طرح توسعه آبیاری نوین است .
وی اظهار داشت : در اقتصاد مقاومتی نیز به دلیل اینکه صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی را پایدار و بهره وری را افزایش می دهد طرحهای نوین آبیاری به عنوان یکی از برنامه های مهم بر آن تاکید شده است .
جهانگیری اضافه کرد: برنامه دیگری که برای صرفه جویی آب داریم توسعه کشت گلخانه ای است که استانهایی از جمله فارس حتما باید از این روش نیز استفاده کنند زیرا میزان صرفه جویی این روش بسیار بالاست .
معاون اول رئیس جمهوری همچنین تاکید کرد: صنایع تبدیلی و مرتبط با بخش کشاورزی همچون کارخانه تولید روغن باید ایجاد شود تا مردم در روستاها بمانند و این حوزه تاثیرگذار در اقتصاد مقاومتی خارج از سکنه نماند.
**افزایش تراز تجاری واردات و صادرات در بخش کشاورزی
جهانگیری همچنین با اشاره به اهمیت تراز تجاری صادرات و واردات در بخش های مختلف اظهار داشت : تراز تجاری واردات و صادرات مربوط به بخش کشاورزی در سال 92منفی هشت میلیارد دلار بود که در سال جاری تبدیل به 3.4میلیارد دلار شده است .
معاون اول رئیس جمهوری با اظهار امیدواری از ادامه این روند تصریح کرد : باید جلوی خام فروشی در همه بخش ها گرفته و تبدیل به صنعتی با ارزش افزوده شود.
با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، وزیر جهاد کشاورزی و استاندار فارس طرح آبیاری نوین به صورت نمادین در چهار هزار هکتار از اراضی یکی از مزارع نمونه پسته شهرستان سروستان از توابع استان فارس افتتاح شد.
Print

تعداد نمایش ها (1878)/نظرات (0)

x
دی ان ان
دی ان ان