امروز: یکشنبه 25 مهر 1400

فارغ التحصیلی اولین دوره از دانشجویان مرکز آموزش جامع علمی کاربردی شرکت توسعه نیشکر

ایجاد کننده: خیری/دوشنبه, 26 مهر,1395/دسته ها: اخبار موسسه

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

دکتر کورش طاهرخانی سرپرست مرکز آموزش جامع علمی کاربردی شرکت توسعه نیشکر با اعلام این خبر گفت: دوره دوم دانشجویان امور زراعی نیز از نیمسال دوم 95-94 شروع به تحصیل کرده اند که در این دوره علاوه بر نیروهای کشت و صنعت ها، پیمانکاران مورد تایید آنها نیز ثبت نام کرده اند.

وی افزود : در حوزه کشاورزی دو رشته دیگر به عنوان های کارشناسی ناپیوسته مهندسی فناوری آبیاری-شبکه های آبیاری زهکشی و کاردانی فنی آب و خاک گرایش زهکشی و بهسازی خاک به تایید رسیده که آمادگی جذب دانشجو در این دو رشته نیز فراهم شده است. در حوزه صنعت  نیز دو رشته کاردانی  فنی آسیاب و کاردانی قند نیشکری به مراحل نهایی تصویب رسیده است که پس از طی مراحل قانونی پذیرش دانشجو در این رشته ها نیز آغاز می­ شود.

طاهرخانی با تاکید بر پتانسیل مؤسسه تحقیقات و آموزش نیشکر برای آموزش نیروهای متخصص گفت: با توجه به اینکه این مرکز آموزشی دانشجوی آزاد نمی پذیرد و برنامه دارد تمام توان خود را برای توانمندسازی نیروهای خود صرف کند لذا به کشت و صنعت­ ها پیشنهاد می­ شود که نیروهای جوان با سابقه کار حداکثر 5 سال را برای آموزش معرفی کنند و ازین فرصت ویژه بهره برداری کرده تا نیروهای تازه کار را با تخصص کاربردی و به روز در بخش کشاورزی و صنعت آشنا کنند.

لازم به ذکر است سرفصل­ های آموزشی و دروس تخصصی با توجه به نیازسنجی انجام شده، با همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی و متخصصان مؤسسه برای نیشکر و با تمرکز به کشت و بهره برداری از آن تدوین شده است. تعدادی از متخصصان مجرب کشت و صنعت­ ها و موسسه با مدارک تحصیلی دکترا و کارشناسی ارشد که علاوه بر دانش، تجربه لازم در موارد آموزشی را دارند به عنوان استاد با این مرکز آموزشی همکاری می­ کنند.

Print

تعداد نمایش ها (849)/نظرات (0)

x
دی ان ان
دی ان ان